2023 Iowa State Fair 4-H Livestock & Horticulture

Fair Results Back

Viewing records 4501-4550 of 7187
Results last updated at: 03/04/2024 2:51 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Sheep / Breeding Sheep / 25142: Black Face Commercial Ewes
1656 Schlutz, Hannah 5903 Blue Lucas Derby Blue Ribbon Winners
1656 Schlutz, Hannah 5905 Blue Lucas Derby Blue Ribbon Winners
1661 Droppert, Nash 5922 Blue Dallas Grimes Go-Getters
1662 Head, Brayton 5930 Blue Lucas Derby Blue Ribbon Winners
1696 Heuton, Sophia 6049 Blue Madison Penn Prize Winners
1692 Waltz, Taylor 6069 Blue Madison Penn Prize Winners
1702 McCarty, Cooper 6080 Blue Davis Kalico Kids
1702 McCarty, Cooper 6084 Blue Davis Kalico Kids
1710 Schuetz, Brianna 6118 Blue Plymouth Union Vikings
1704 Ragsdale, Tyler 6146 Blue Butler Monroe Clever Clovers
1753 Hellweg, Grace 6294 Blue Jefferson Des Moines Ramblers
1754 Hellweg, Hope 6301 Blue Jefferson Des Moines Ramblers
1770 Karber, Isaac 6355 Blue Greene Hardin Happy Hustlers
1774 Klindt, Andrew 6366 Purple 1st Scott Sheridan Sluggers
1324 Bish, Tayden 6386 Purple 1st 4th Place Overall Davis Chequest Eagles
1778 Stromer, Olivia 6391 Blue Hancock Garfield Sluggers
1771 Boell, Bria 6447 Blue Warren Liberty Bells
1810 Barth, Trinity 6541 Blue Polk Wild Farm Kids
1841 Pfab, Kaiden 6657 Blue Dubuque Fillmore Achievers
1855 Dugan, Kade 6715 Blue Ringgold Ringgold Ranchers
1851 Goretska, Trey 6768 Purple 1st Wayne Wayne Wranglers
1873 Kooi, Kyle 6791 Blue Sioux Sioux County Pulse Livestock Club
1873 Kooi, Kyle 6792 Blue Sioux Sioux County Pulse Livestock Club
1851 Goretska, Trey 6793 Purple 1st Division 2 Black Face Ewe Res. Champion, Res. Champion Commercial Ewe Wayne Wayne Wranglers
1887 Nelson, Cael 6846 Blue Carroll Halbur Community
1897 Moeller, Seth 6852 Blue Lee Busy Workers
1900 Moeller, Corbin 6856 Blue Lee Busy Workers
1660 Wilgenbusch, Jadyn 6918 Blue Mills Balfour Barnstormers
1919 Lock, Scout 6940 Purple Jefferson Packwood Trojans
1585 Suhr, Cash 6955 Blue Adair Orient Bulldogs
1914 Bell, Eben 6960 Blue Des Moines Barnyard Boys & Girls
1934 Bell, Emery 6964 Blue Des Moines Barnyard Boys & Girls
1570 Schilling, Cooper 7027 Blue Johnson Ramblin Recks & Rosies
1570 Schilling, Cooper 7034 Blue Johnson Ramblin Recks & Rosies
1959 Siedelmann, Addison 7106 Blue Dallas Dallas County Aggies
1658 Goodman, Ally 7117 Blue Mahaska Heartland Helpers
1942 Curtis, McKinley 7131 Blue Jackson Garryowen Guys & Gals
1974 Buffington, Camden 7189 Blue Henry Scott Sodbusters
1981 Buffington, Kynlee 7214 Blue Henry Scott Sodbusters
1977 Pope, Breanna 7238 Purple 3rd Greene Greenbrier
1977 Pope, Breanna 7239 Purple 3rd Greene Greenbrier
1989 Ronnebaum, Bianka 7253 Purple Delaware Petersburg Achievers
1990 Ronnebaum, Braden 7255 Purple Delaware Petersburg Achievers
2012 Hanson, Jillian 7334 Blue Benton Bruce Boosters
64 Kucera, Luci 7421 Blue Jasper Hominy Ridge
64 Kucera, Luci 7433 Purple 1st Jasper Hominy Ridge
2060 Striegel, Isaac 7561 Blue Keokuk Lafayette Feeders
1168 Kolbet, Alexis 7571 Blue Mitchell Osage High Towers
1168 Kolbet, Alexis 7573 Purple Mitchell Osage High Towers
2062 Wilkinson, Kelsi 7574 Blue Polk Elkhart Rising Suns