2023 Iowa State Fair 4-H Livestock & Horticulture

Fair Results Back

Viewing records 3351-3400 of 7187
Results last updated at: 03/04/2024 2:35 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Meat Goats / Market Meat Goats / 23210: Market Meat Goat Wethers
643 Westercamp, Zach 6699 Blue Jefferson Ceniteers
1880 Dieterich, Hale 6832 Blue Mitchell St. Ansgar Believers
1892 Dieterich, Kane 6834 Blue Mitchell St. Ansgar Believers
1910 Sandy, Kierstyn 6893 Blue O'Brien 4-H Individual Study
1921 Claussen, Reagan 6932 Purple Cedar Inland
1612 Kearney, Ashley 6995 Blue Marion Friendly Guys & Gals
1121 Wuthrich, Cayler 7028 Blue Davis Odyssey
1962 Hagen, Ashton 7144 Purple 3rd Cass Grant Guys and Gals
1978 Wilson, Cade 7174 Blue Lee Busy Workers
1990 Ronnebaum, Braden 7248 Purple Delaware Petersburg Achievers
2014 Hanson, Olivia 7353 Blue Benton Bruce Boosters
2052 Finnegan, Sam 7527 Blue Benton Polk 101
2068 Tucker, Tatum 7591 Blue Greene Hardin Happy Hustlers
2121 Burmeister, Liam 7815 Purple 2nd Scott LeClaire Happy Jrs
2175 Wobschall, Charlotte 8111 Blue Polk Beaver Hustlers
2134 Bruce, Cloie 8114 Blue Montgomery Stennett Panthers
2201 Kelly, Wyatt 8171 Blue Kossuth Lotts Creek Lassies & Lads
2312 Shalla, Avery 8637 Purple 1st Division II Fourth Honorable Mention Washington Riverside Ramblers
2312 Shalla, Avery 8641 Purple 1st Division III Champion, Grand Champion Meat Goat Washington Riverside Ramblers
2068 Tucker, Tatum 8671 Purple Greene Hardin Happy Hustlers
2009 Stremsterfer, Sydney 8676 Blue Jefferson Future Leaders
2377 Cumberland, Alicia 8888 Purple Van Buren Jolly Trio
2377 Cumberland, Alicia 8889 Blue Van Buren Jolly Trio
1026 Buttercase, Alisha 8916 Blue Page Nodaway Nuggets
2384 Bremer, Tayler 8948 Blue Osceola Ocheyedan Indians
492 Appel, Kason 9132 Blue Wapello Hooves & Hats
2423 Mortvedt, Dayton 9137 Purple 2nd Division III Fourth Honorable Mention Poweshiek Sugar Creek 4-H'ers
2423 Mortvedt, Dayton 9138 Purple 3rd Poweshiek Sugar Creek 4-H'ers
2425 Hoover, Blayke 9168 Blue Buchanan Buffalo Bells and Buckles
2442 Rockafellow, Shyan 9239 Blue Johnson Ramblin Recks & Rosies
821 Ehlers, Rachel 9260 Purple Scott Blue Grass Sunshine Workers Sr
2465 Wiley, Josh 9384 Blue Benton Harrison Willing Workers
2467 Johnson, Jentry 9419 Purple Clinton Iowanna
2471 Nosbush, Cooper 9427 Blue Wright Wright County P.I.G.
2471 Nosbush, Cooper 9432 Purple Wright Wright County P.I.G.
2491 James, Lukas 9541 Purple Adair Orient Bulldogs
2499 Schipper, Josie 9579 Blue Dubuque Placid Pepper Uppers
2504 McBeth, Kale 9618 Blue Jefferson Packwood Trojans
2510 Titus, Masyn 9643 Blue Jasper Sherman Sunbeams
2530 Korte, Dorothy 9709 Blue Linn Mt. Vernon Trailblazers
2530 Korte, Dorothy 9711 Blue Linn Mt. Vernon Trailblazers
2536 Claussen, Sawyer 9749 Blue Muscatine Independent Members
2538 Struve, Kyra 9753 Purple 1st Division I Fifth Honorable Mention Jackson Preston Trailblazers
2545 Cook, Ayda 9786 Blue Buchanan Buffalo Bells and Buckles
2587 Schreck, Deacon 9966 Blue Dallas Heartland Warriors
2589 Luellen, Tucker 10048 Blue Dallas Minburn 4-H Club
2589 Luellen, Tucker 10056 Blue Dallas Minburn 4-H Club
2617 Luellen, McCoy 10078 Blue Dallas Minburn 4-H Club
2608 Peterson, Dakota 10213 Blue Pottawattamie (West) Hazel Dell Challengers
2671 Murphy, Jack 10358 Blue Monroe Melrose Majors