2023 Iowa State Fair 4-H Livestock & Horticulture

Fair Results Back

Viewing records 3301-3350 of 7187
Results last updated at: 03/04/2024 2:35 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Meat Goats / Market Meat Goats / 23210: Market Meat Goat Wethers
1094 Howell, Cael 3639 Purple 3rd Louisa Columbus City Wildcats
1136 Joyce, Jadyn 3771 Purple 2nd Division II Third Honorable Mention Palo Alto Pirates
1136 Joyce, Jadyn 3773 Purple Division II Fifth Honorable Mention Palo Alto Pirates
1142 Schmillen, Brittney 3789 Purple 1st Division III Res. Champion, Res. Grand Champion Meat Goat Cherokee Tilden Tillers
1141 Sprague, Chloe 3806 Blue Polk Bondurant Go-Getters
1141 Sprague, Chloe 3807 Blue Polk Bondurant Go-Getters
15 Ellingson, Tyler 3824 Blue Audubon Bunkhouse Gang
1157 Keppy, Christian 3859 Blue Scott Sheridan Sluggers
1158 Keppy, Evan 3863 Blue Scott Sheridan Sluggers
1198 Williams, Lindsey 4003 Purple 2nd Division III Third Honorable Mention Winneshiek Burr Oak Blazing Builders
1203 Williams, Whitney 4021 Purple 2nd Winneshiek Burr Oak Blazing Builders
1026 Buttercase, Alisha 4083 Blue Page Nodaway Nuggets
1309 Reynolds, Brady 4414 Purple Madison Penn Prize Winners
1330 Overton, Veda 4503 Blue Story Franklin Happy Go Luckies
1341 Beyer, Lauren 4564 Purple 3rd Buchanan Buffalo Bells and Buckles
1392 Long, Ava 4837 Purple Mahaska Mahaska County 4-H Livestock Special-Interest Club
1392 Long, Ava 4844 Purple 1st 3rd Place Overall, Division II Champion Mahaska Mahaska County 4-H Livestock Special-Interest Club
1423 Bormann, Lydia 4948 Blue Kossuth East Fork 4-H
1423 Bormann, Lydia 4950 Blue Kossuth East Fork 4-H
454 Snider, Justin 4971 Blue Lee Harrison Huskies
1457 Smith, Traeger 5087 Purple 2nd Des Moines Successful Farmers
1465 Clarahan, Landon 5122 Blue Keokuk Liberty Leaders
1499 Meixner, Bryan 5246 Blue Jefferson Ceniteers
1496 Hatten, Kenna 5254 Purple Kossuth Fenton Forwards
1525 Lee, Layken 5340 Purple Keokuk Liberty Leaders
1525 Lee, Layken 5344 Blue Keokuk Liberty Leaders
1527 Lee, Trig 5346 Blue Keokuk Liberty Leaders
1541 Hinshaw, Emma 5376 Blue Monroe Senior Youth Council
1546 Hinshaw, Erin 5391 Blue Monroe Senior Youth Council
1553 Beaver, Brand 5408 Blue Woodbury Arlington Future Farmers
1537 White, Brock 5430 Blue Buena Vista Providence Go-Getters
1562 Bowman, Bristyn 5457 Blue Carroll Richland Hot Shots
1585 Suhr, Cash 5573 Purple 3rd Adair Orient Bulldogs
1657 Madison, Aubrea 5912 Blue Marshall Haverhill Hustlers
1684 Poll, Alexis 6000 Blue Jackson Northfork New Horizons
1721 Decious, Sarabeth 6178 Purple 1st 5th Place Overall, Division II Res. Champion Marion Hop 'N Hurry
1717 Tomas, Adelyn 6180 Blue Johnson Monroe Hustlers
1728 Anderson, Colin 6189 Purple 3rd Henry Jefferson Juniors
1733 Sherman, Charli 6214 Purple Buchanan Buffalo Bells and Buckles
1739 Johnson, Ella 6246 Blue Page Fremont Farmers & 4-Hers
1739 Johnson, Ella 6248 Blue Page Fremont Farmers & 4-Hers
1739 Johnson, Ella 6252 Blue Page Fremont Farmers & 4-Hers
25 Tlusty, Tucker 6408 Blue Howard Diligent 4-H'Ers
25 Tlusty, Tucker 6409 Purple Howard Diligent 4-H'Ers
842 Langenwalter, Abby 6509 Blue Calhoun Calhoun County Livestock Club
1806 Wambold, Gwenna 6518 Blue Dallas The Blue Ribbon Riders
1806 Wambold, Gwenna 6519 Blue Dallas The Blue Ribbon Riders
1832 Pfab, Maggie 6615 Blue Dubuque Fillmore Achievers
1825 Goretska, Morgan 6663 Purple 1st 4th Place Overall, Division I Champion Wayne Wayne Wranglers
1825 Goretska, Morgan 6665 Purple 1st Division I Fourth Honorable Mention Wayne Wayne Wranglers